Filmy dla dzieci Netflix 2021-2022 – ranking najciekawszych pozycji

Odwieczny problem – nie wiadomo co oglądać na Netflixie. A gdy do tego jeszcze dochodzą znudzone dzieciaki, mamy niemały problem. Z jednej strony jeśli już pozwalamy im siedzieć przed telewizorem, to niech przynajmniej obejrzą sobie coś wartościowego. Dlatego powstał ten ranking – filmy dla dzieci na Netflix. Co włączyć dzieciom na Netflixie? – zobacz ten zupełnie subiektywny ranking, bazujący jedynie na moim guście.

Smok życzeń – Netflix 2021

Moje dzieci obejrzały tę bajkę już chyba z 10 razy. Nic dziwnego – jest to całkiem udana produkcja. Elegancko zrobiona animacja, śmieszne dialogi, akcja… Fabuła nieco przypomina historię Alladyna, tylko, że tu zamiast dżina mamy różowego smoka, no ale łapiecie koncept. W oryginale głosu użyczył sam Jackie Chan, więc to takie trochę Rush Hours dla dzieci. No, kto lubi Rush Hours?

Wyprawa na Księżyc – Netflix 2020

Co prawda starsza pozycja, ale naprawdę warto. Nie tylko dlatego, że pan z Disney’a stworzył tę produkcję. Konkretnie Glen Keane (ten co rysował między innymi Tarzana). Produkcja wysokich lotów, nawet otrzymała nominację do Oscara za animację, więc warto obejrzeć. Sama akcja dzieje się w Japonii, a historia jest dość wzruszająca i pouczająca zarazem. Tytułowa wyprawa na Księżyc to przeprawa i akceptacja – pogodzenie się ze stratą matki i zaakceptowanie nowej partnerki ojca wraz z jej synem. Oczywiście sam lot na Księżyc odbywa się także w sensie dosłownym – bez tego nie byłoby ciekawie. Wszystko na kanwie mitu o bogini Chang’e zamieszkującej Księżyc i czekającej na swojego ukochanego. No i oczywiście muzyka i piosenki są rewelacyjne. Piosenki w wersji polskiej śpiewa Kasia Łaska – znana dzieciom jako Elsa z Krainy Lodu, więc są wykonane naprawdę po mistrzowsku.

My Little Pony. Nowe pokolenie – Netflix 2021

Co za blask, tyle gwiazd, czuję wiatr, nie mam skaz… Uwierzcie mi – nawet jeśli będziecie oglądać to tylko jednym okiem i uchem, ta piosenka i inne wpadną wam w ucho i nie wyjdą przez dłuższy czas. Historia dzieje się wiele lat po wydarzeniach przedstawionych z serialu Przyjaźń to magia. Kraina Equestria to dla nowych kucyków legenda, a każda z grup – kucyki ziemskie, pegazy i jednorożce żyją osobno i ani myślą to zmieniać. Nie wiedzą nic o sobie i uważają, że każda z grup jest dla innej zagrożeniem. To wszystko zmienia się gdy do miasta kucyków niespodziewanie trafia jednorożec. Bajka uczy nie podążania za stereotypowym myśleniem, o nie ocenianiu po okładce i że przyjaźń może naprawdę być magiczna.

Raczej na seans z córkami, choć dla chłopaków też polecam.

Mitchellowie kontra maszyny – Netflix 2021

Taki film familjno-apokaliptyczny – jeśli jest coś takiego. Mitchellowie to standardowo niestandardowa rodzinka, która ma problemy z dogadaniem się. Najstarsza córka właśnie wyjeżdża na studia i ojciec wpada na „genialny pomysł”, by zrobić z tego wyprawę rodzinną przez całe Stany, zamiast puścić pierworodną samolotem. Chce w ten sposób poprawić swoje relacje z córką Katie. W między czasie maszyny przejmują władzę nad światem i okazuje się, że tylko niezdarni Mitchellowie mogą uratować świat. No wiecie – tak przy okazji odwożenia Katie do kampusu. No przecież normalka. Dużo akcji, śmiechu i wspaniale spędzonego rodzinnego czasu.

Vivo – 2021

Historia tytułowego Vivo, który jest uroczym kinkażu (to taki niewielki ssak z rodziny szopowatych). Vivo wraz ze swoim panem Andrésem codziennie dają występ na rynku w Hawanie i w ten sposób zarabiają na chleb. Andrés dostaje zaproszenie do wzięcia udziału w występie ze swoją dawną miłością Martą. Śmierć przyjaciela sprawia, że teraz Vivo musi dostarczyć Marcie wiadomość w formie pożegnalnej piosenki. Jak mały kinkażu poradzi sobie z tą misją? I czy jego nowa właścicielka – nieco zwariowana i roztrzepana nastolatka Gabi mu w tym pomoże? Dobra muzyka, piosenki i mnóstwo koloru.

Morska Bestia – Netflix 2022

Podobno kiedyś w oceanach i morzach grasowały morskie potwory, a łowcy bestii jak nieustraszony Jacob Holland cieszyli się ogromną sławą. Zafascynowana tymi historiami dziewczynka Maisie Brumble dostaje się na gapę na statek łowców bestii, chcąc spełnić swoje marzenie. Chce tak jak Jacob zabijać potwory morskie.