Filmy z pizzą w tle

Czy na świecie jest w ogóle ktoś, kto nie lubi pizzy? Tworzymy społeczeństwa wychowane na spotkaniach przy pizzy, czy to w domu, czy w pizzerii. Ale wiecie co smakuje najlepiej? Pizza jedzona w towarzystwie ulubionych osób i dobrych filmów. A najlepiej jeżeli są to filmy z pizzą w tle. Zobacz nasz subiektywny ranking takich produkcji. Bardzo możliwe, że zgłodniejesz i zadzwonisz do swojej ulubionej pizzerii, żeby złożyć zamówienie.

Historia pizzy w pigułce

To kiedy i gdzie powstała pierwsza pizza jest sprawą dyskusyjną. Nic dziwnego, że różne osoby chcą mieć w tym wydarzeniu swój udział. Wiadomo, ze pierwszy raz o pizzy pisano w 977 roku we włoskim miasteczku Gaeta. Następnie poszło szybko i wiadomość o tym, że drożdżowy placek z dodatkami ma taką nazwę rozprzestrzeniła się po całym kraju.

Pierwsza pizzeria powstała natomiast w Nowym Jorku w 1905 roku dzięki imigrantowi włoskiego pochodzenia, Gennaro Lombardi i odniosła lokalny sukces. Większą zaś popularność zyskała dopiero po I Wojnie Światowej.

Pizza i film to idealne połączenie

Filmy z pizzą w tle – subiektywny przegląd

Pizza jest w filmach bardzo często produktem lokowanym. Na taki zabieg marketingowy pozwolić mogą sobie giganci na rynku pizzy, tacy jak: Pizza Hut, czy Domino’s. Nie mniej jednak nawet bez tego scenarzyści bardzo lubią wplatać w fabułę smakowite sceny z udziałem pizzy. Oto subiektywny przegląd przedstawiający filmy z pizzą w tle.

Powrót do przyszłości 2

W tym filmie z 1989 roku bohaterowie pałaszują miniaturową „pizzę przyszłości”, która wyciągnięta z torebki przypomina ciastko, a po kilku sekundach w czymś na kształt piekarnika urasta to zwykłych rozmiarów. To już jest pizza jaką znamy, z ciągnącym się serem i dodatkami i całe szczęście.

Spider Man 2

Peter Parker, czyli nasz Spider Man zarabiał na życie rozwożąc pizzę w Nowym Jorku. Nie jest on najlepszym dostawcą, gdyż różnego rodzaju przeszkody stają mu na drodze w dostarczeniu pizzy do głodnych klientów pizzerii. Trzeba jednak przyznać, że pracuje niezwykle efektownie używając swoich nadprzyrodzonych zdolności, aby pogodzić pracę z terminowymi dostawami.

Najlepsze filmy akcji 2019 roku

Kevin sam w domu

W wyniku zupełnie niespodziewanych zdarzeń tytułowy bohater zostaje sam w domu na święta Bożego Narodzenia. Przy pomocy dialogów ze starego filmu odbiera zamówioną przez telefon pizzę. Nie chce bowiem, żeby niepowołane osoby dowiedziały się o tym, że jest zupełnie sam w wielkim domu. Dzięki pizzy Kevin nie czuje się już tak bardzo samotny i porzucony.

Jedz, módl się i kochaj

Film opowiada o trzydziestokilkuletniej Elizabeth, która mimo z pozoru wspaniałego życia jest nieszczęśliwa i zaczyna szukać dla siebie właściwej drogi w życiu. Decyduje się na odbycie podróży, która pomaga jej poznać i zrozumieć samą siebie. Abstrahując jednak od głównego wątku tego bardzo ciekawego i mądrego filmu, ważnym jego aspektem jest jedzenie. Część w której mieszka we Włoszech i skupia się na potrzebach swojego ciała jest niesamowicie apetyczna. Sposób przedstawienia potraw i procesu ich tworzenia sprawia, że można niemal poczuć ich zapach. A jedzenie włoskiej pizzy przez Elizabeth, to mistrzostwo. Oglądając tę scenę ma się wielką ochotę złapać za telefon i zadzwonić do ulubionej pizzerii.

Mystic Pizza

Romantyczny dramat rozgrywający się w niewielkiej restauracji w małym miasteczku. Trzy dziewczyny po zakończeniu szkoły zatrudniają się w pizzerii „Mystic Pizza” marząc o usamodzielnieniu się i świetlanej przyszłości. Jest to przyjemna opowieść o siostrzanej miłości i przyjaźni, oczywiście z pizzą w tle.

W głowie się nie mieści

Wspaniały film animowany o emocjach. Przedstawia cały wachlarz uczuć zobrazowanych przez postacie zamieszkujące głowę małej Riley. Mamy: Radość, Gniew, Smutek, Obrzydzenie i Strach. Riley zmuszona jest porzucić dotychczas znane jej życie i przeprowadzić się z rodzicami do San Francisco. Próbuje poradzić sobie z szalejącymi w jej głowie skrajnymi emocjami. Ciekawe jakie emocje obudzi w dziewczynce kawałek pizzy? Musicie zobaczyć ten film.

Najciekawsze filmy animowane 2022

Świat Wayne’a

Film opowiadający o dwóch przyjaciołach z małego miasteczka, którzy prowadzą program muzyczny w lokalnej telewizji. Zostają zauważeni przez osoby z branży, które proponują im intratny kontrakt i przeniesienie ich programu do telewizji ogólnokrajowej. Główni bohaterowie przystają na propozycję, co obfituje w zabawne konsekwencje. Okazuje się, że Wayne i Garth zupełnie nie pasują oni do świata showbiznesu. Mike Myers, który gra Wayne’a wypowiada charakterystyczne słowa „Kontrakt, czy nie, nie ugnę się przed żadnym sponsorem, po czym zajada się pizzą z Pizza Hut.

Wojownicze Żółwie Ninja

Grupka 4 żółwi świetnie znana popkulturze z niezwykłej sprawności, mieszkania w kanałach i uwielbienia dla pizzy. Dlatego też nie mogło zabraknąć tego filmu w niniejszym zestawieniu. Jedzeni pizzy przez głównych bohaterów i ich przyjaciół jawi się w filmie jako czysta radość i czas na ładowanie akumulatorów do dalszej walki z wrogami.

Kocham Cię na zabój

W główną rolę Joey’ego Boca, włoskiego pantoflarza, a jednocześnie wielbiciela płci pięknej, wcielił się Kevin Kline. Pewnego dnia żona przyłapuje Joey’ego na zdradzie i daje się ponieść buzującym w niej emocjom. Z pomocą matki próbuje uśmiercić niewiernego męża. W tej komedii kryminalnej pizza jest naprawdę zabójcza.

Gorączka sobotniej nocy

Pizza pojawia się w kultowej już scenie z tego filmu, kiedy Tony, grany przez Johna Travoltę, je dwie pizzę na wynos złożoną jak kanapka. Następnie tanecznym krokiem przy akompaniamencie piosenki zespołu Be Gees rusza w miasto. Nóżka sama chodzi, a ślinka cieknie na wspomnienie tej sceny.

Rób co należy

Film opowiada o Brooklinie w latach 80, kryzysie ekonomicznym i napięciach rasowych, które były tam wówczas na porządku dziennym. Gdzie tutaj pizza zapytacie? Otóż część akcji rozgrywa się w lokalnej pizzerii u Dannego Aiello, gdzie podawana jest najlepsza pizza w mieście.

Friends

Słynny serial Przyjaciele o grupce sześciorga bliskich przyjaciół, również propagował jedzenie pizzy podczas przyjacielskich spotkań. W wolnych chwilach przesiadywali oni w kawiarence Central Perk lub w jednym z mieszkań i cieszyli się swoim towarzystwem od czasu do czasu jedząc smakowite, włoskie danie. Zwłaszcza Joey dał się poznać jako wielki fan odżywiania się w ten sposób. Myśl o pizzy z ulubionej pizzerii, kazała mu nawet prosto ze ślubu Rossa jechać prosto do Nowego Jorku.

Stary gdzie moja bryka?

Jessie i Chester – dostawcy pizzy budzą się po mocno zakrapianej imprezie i pojmują, że zawalili pracę poprzedniego dnia. Sugerują to pudełka z pizzą, których nie dostarczyli pod wskazane adresy. Po swoich śladach próbują dotrzeć do przyczyny całego zamieszania i odnaleźć samochód, w którym zostawili prezenty dla swoich dziewczyn na rocznicę znajomości.

Spotkanie z przyjaciółmi przy pizzy i dobrym filmie

Oto najlepsze moim zdaniem filmy z pizzą w tle. Cześć z nich to lekkie komedie, ale na liście znalazły się też poważniejsze produkcje. Wszystkie z wymienionych filmów warto zobaczyć w towarzystwie gorącej pizzy z ulubionymi dodatkami. Niektóre z pizzerii mają w swojej ofercie pizzę filmową, aby wyjść na przeciw potrzebom wielbicielom zarówno pizzy jak i kinematografii. Jedno jest pewne – pizza i dobry film to bardzo dobre połączenie.