Najciekawsze filmy animowane 2022

Nadszedł czas na ranking przedstawiający najlepsze filmy animowane 2022. W zestawieniu znajdą się produkcje kinowe, na które warto wybrać się z dziećmi.

Nasze magiczne Encanto

Zestawienie otwiera kolorowy film Nasze magiczne Encanto. To produkcja Disneya opowiadająca o kolumbijskiej rodzinie obdarzonej magicznymi mocami. Wszyscy członkowie rodziny Madrigal posiadają szczególne umiejętności – mama ma moc uzdrawiania, ciotka kontroluje pogodę, kuzyn Camillo potrafi zmieniać się w każdą postać, a siostra Luiza jest nadzwyczaj silna by wymienić kilka. Niestety magiczny dar ominął jedną członkinię rodziny Madrigal – Mirabel. Dziewczyna czuje się trochę pokrzywdzona przez los, ale nie traci optymizmu. Wkrótce okaże się, że jej zwyczajność jest równie cenna dla rodziny i wioski jak magiczne moce. Jak zwykle głębszy przekaz mówi nam, że każdy – nawet z pozoru zwykły człowiek, jest wyjątkowy i ważny – kto wie, może i najważniejszy. O tym zapewne wie wujek dziewczyny Bruno, ale… nie mówimy o Brunie, nie, nie. Jak zwykle animacja okraszona jest wspaniałymi piosenkami, które nawet nie wiedzieć kiedy zaczyna się nucić na długo po skończonym seansie.

Zobacz również:

Najlepsze filmy Disneya 2019 warte obejrzenia

Filmy animowane 2019-2020 – ranking

Sing 2

Po sukcesie pierwszej części sequel to była tylko kwestia czasu. Wszyscy kochamy bajki z fajnymi piosenkami (patrz wyżej). A jeśli dodać do tego, że te piosenki to hity same w sobie, mamy przepis na sukces.

Ice Age: Przygody dzikiego Bucka

Z filmów spod szyldu Epoki lodowcowej to powstał już niezły serial, ale jak widać filmowcom nie brakuje pomysłów. Zwłaszcza, że wszystkie jak dotąd części trzymają poziom. Tym razem wracamy z historią do Bucka – łasicy, którego Maniek i Sid poznali w trzeciej części. Ten film będzie właśnie o nim – o Bucku, który wraz z Eddiem i Crashem wyruszy w niezwykłą podróż. Niestety – film tylko na Disney+

Ups2! Bunt na arce

Kontynuacja animacji z 2015 pt. Ups! Arka odpłynęła opowiadająca historię o zwierzętach płynących arką. Kiedy spotykamy ich ponownie, podróżujący zaczynają mieć dość wyprawy morskiej. Brakuje żywności, morale spada, a lew zaczyna patrzeć na wszystkich jak na posiłek. Do tego główni bohaterowie – pluszczak Fini i grimp Ida wypadają poza burtę. Tym razem jednak Ida trafia do niewoli. Na szczęście dla Fini los okazuje się bardziej łaskawy. Ląduje w krainie harmonii zamieszkującej przez znajome istoty. Sielanka nie trwa długo, bo wyspie zagraża wybuch wulkanu. Fini staje przed nie lada zadaniem. Musi ocalić mieszkańców wyspy przed wybuchem wulkanu, odnaleźć Idę oraz ocalić swoją rodzinę, która pozostała na Arce.

To nie wypanda

Nie, nie ma tu żadnej literówki – To nie wypanda to propozycja wytwórni Pixar na 2022. Film opowiada o dziewczynce – 13-letniej Mei, która wchodzi w okres dojrzewania. W jej wypadku nie będzie to prosta przeprawa w dorosłość. Zwłaszcza gdy pewnego dnia odkrywa, że pod wpływem silnych emocji takich jak stres zamienia się… w wielką czerwoną pandę.

Pan Wilk i Spółka

No to teraz przyszła kolej na produkcję wytwórni Dream Works. W 2022 uraczy nas filmem pt. Pan Wilk i Spółka (w oryginale The Bad Guys). Akcja filmu dzieje się w świecie gdzie istnieją zarówno ludzie jak i zantropomorfizowane zwierzęta. Tytułowy Pan Wilk to herszt gangu zajmującego się kradzieżami – w końcu jest złym wilkiem jak to w wielu bajkach. Ale nagle nasz bohater uświadamia sobie, że to tylko krzywdzący stereotyp, którego wcale nie musi się trzymać. A co jeśli by tak przejść na jasną stronę mocy i stać się tym dobrym? Przekonacie się, idąc do kina 22 kwietnia, kiedy odbędzie się premiera. Po trailerach zapowiada się całkiem niezłe kino nie tylko dla dzieci. Zwłaszcza te komiksowe efekty bardzo do mnie przemawiają.

DC Liga Super-Pets

Animacja opowiadająca o pupilach superbohaterów. W skład zwierzęcej ligi wchodzą pies Supermana Krypto, pies Batmana Ace, żółw Flasha, Merton, świnka Wonder Woman, PB oraz wiewiórka Green Lanterna, Chip. Współnie superzwierzęta będą próbowały uratować swoich właścicieli porwanych przez Lexa Luthora.

Filmy animowane 2022 – Buzz Astral

Pixar wycisnął ostatnie łzy w Toy Story 4, ale nie porzucił zupełnie historii z tego uniwersum. Powstał oto spin-off o niepokonanym strażniku kosmosu – Buzzie Astralu. Nie jest to historia o nielatającej zabawce (sorry Buzz – to nie było latanie, tylko spadanie do celu), ale o astronaucie, na którym wzorowany był towarzysz Chudego. Muszę przyznać, że jak na kontynuację jest to całkiem sprytny zabieg i może się udać. Zapowiada się całkiem ciekawie. Poza tym oczywiście animacja jest obłędna i dopieszczona do ostatniego najmniejszego detalu. Idziemy do kina – nie tylko z sentymentu. Na koniec świata… i jeszcze dalej!

Minionki: Wejście Gru

Czy ktoś jeszcze pamięta od czego zaczęło się to całe szaleństwo z Minionkami? Pytam retorycznie – każdy wie, że od Jak ukraść księżyc (ach, te cudowne tłumaczenia tytułów na PL). Fanów żółtych stworków w dżinsowych ogrodniczkach zapewne ucieszy fakt, że oto nadchodzi kolejny film z cyklu. Historia dojścia Gru do władzy i jego poznanie się z Minionkami.

Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part One)

Kontynuacja przygód Spider-mana z 2018 roku utrzymana w tej samej komiksowej stylistyce. Miles Morales powraca, niestety dopiero w październiku, ale już wiadomo, że jest na co czekać. Z fabuły wiadomo tylko, że kluczową rolę odegra multiwersum, a antagonistą będzie Johnathon Ohnn, znany również jako Spot.