Najlepsze filmy akcji 2019 roku, które warto obejrzeć

Zanim przejdziemy do sedna, warto wspomnieć czym są filmy akcji i czym powinny się charakteryzować. To nic innego jak filmy sensacyjne, które w widzach powinny wzbudzać emocje. Taką rolę w tego typu filmach mają dynamiczne sceny, nie bez powodu mówi się, że filmy akcji to wybuchy, strzelaniny i szybkie samochody. Bardzo często ten gatunek jest łączony z innymi, a tego przykłady znajdziecie w tej liście.

Jakie filmy akcji 2019 roku warto obejrzeć i dlaczego akurat te?

Filmy akcji 2019 roku z pewnością nie są najlepszymi filmami jakie dotychczas widzieliście. Na pewno znajdą się takie, które całą dzisiejszą dziesiątkę biją na każdej płaszczyźnie. Jednak nie o to w tym chodzi. Zestawienie, do którego za moment przejdziecie to filmy, które musiały się tu znaleźć. Ze względu na popularność, różnorodność, fabułę i wiele innych aspektów. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Kolejność filmów jest przypadkowa.

Avengers Koniec Gry

Avengers Koniec gry - akcja, filmy 2019
Premiera: 2019
Gatunek: Akcja, Science-Fiction
Czas trwania: 3 godz 2 min
Produkcja: USA
Reżyseria: Anthony Russo, Joe Russo
Ocena Filmweb: 8,2


Zwiastun


Najlepszy film akcji pod kątem popularności roku 2019

Avengers Koniec Gry, czy też Endgame jak kto woli to film akcji z elementami Science Fiction, który swoją premierę miał właśnie w 2019 roku. Jest to kontynuacja znanej i lubianej serii Marvela pod tytułem Avengers, która została wyreżyserowana przez braci Russo. Zaś prace nad scenariuszem prowadzili Christopher Markus oraz Stephen McFeely. Tak wiem, były filmy akcji w 2019 roku lepsze od Avengers, ale zaznaczam, że nie bez powodu użyłem tutaj stwierdzenia pod kątem popularności. Reasumując, jeśli nawet nie jesteś fanem Marvela to tak czy siak polecam Ci obejrzeć.

Dżentelmeni

Dżentelmeni - filmy akcji 2019
Premiera: 2019
Gatunek: Kryminał, Akcja
Czas trwania: 1 godz 53 min
Produkcja: USA, Wielka Brytania
Reżyseria: Guy Ritchie
Ocena Filmweb: 7,7


Zwiastun


Akcja i kryminał z klasą w starym stylu – tak mówią

Dżentelmeni, tytuł ciekawy jak na kryminał mieszany z elementami filmu akcji. Guy Ritchie z pewnością nie zawiódł, a w parze z jego dobrym scenariuszem weszła naprawdę świetna obsada. Film opowiada o handlarzu marihuany, który swoje już przeżył i chciałby nieco odsapnąć od przestępczego półświatka. Jednak okazuje się to wcale nie takie proste. Reszty dowiecie się w trakcie oglądania.

John Wick 3

John Wick 3 - filmy akcji 2019, które warto obejrzeć
Premiera: 2019
Gatunek: Thriller, Akcja
Czas trwania: 2 godz 11 min
Produkcja: USA
Reżyseria: Chad Stahelski
Ocena Filmweb: 6,8


Zwiastun


Film akcji jakiego się oczekuje

Z pewnością fani filmów akcji już dawno są po obejrzeniu tego filmu, ale jeśli się znajdą Ci co jeszcze nie mieli okazji. To zapraszam. John, jak to na Wick’a przystało, po raz kolejny pakuje się w kłopoty. Wydalony z organizacji za zabójstwo członka Najwyższej Rady próbuje opuścić Nowy Jork. Bardzo dynamiczne i świetnie nakręcone sceny akcji, bardzo przyjemna fabuła i jeszcze raz świetne sceny akcji. John Wick 3 po prostu trzeba obejrzeć.

Pokemon – Detektyw Pikachu

Pokemon Detektyw Pikachu - przygodowy film akcji dla całej rodziny
Premiera: 2019
Gatunek: Animacja, Familijny, Akcja
Czas trwania: 1 godz 44 min
Produkcja: USA, Kanada, Japonia
Reżyseria: Rob Letterman
Ocena Filmweb: 6,5


Zwiastun


Familijny film akcji, na rozluźnienie tematu

Nie samą zadymą człowiek żyje. Czasami potrzebujemy chwili relaksu, a nawet odmóżdżenia. Taką z pewnością da nam film Pokemon: Detektyw Pikachu. Jeśli obejrzałeś już wszystkie najlepsze filmy akcji jakie miałeś zaplanowane, a teraz nie masz co robić. To ten film z pewnością wywoła uśmiech na Twojej twarzy, a przy okazji reszty członków rodziny. Nad fabułą nie ma co się rozczulać. Detektyw Pikachu to bardzo klasyczna mieszanka filmu akcji z przygodą, która może się spodobać każdemu.

Szybcy i Wściekli – Hobbs i Shaw

Szybcy i Wściekli - Hobbs i Shaw - film akcji 2019 roku
Premiera: 2019
Gatunek: Akcja
Czas trwania: 2 godz 14 min
Produkcja: USA, Wielka Brytania
Reżyseria: David Leitch
Ocena Filmweb: 6,3


Zwiastun


To już nie film o samochodach, to wybuchy i strzelaniny, czyli film akcji

Tak wiem, czasy kiedy Szybkich i Wściekłych określaliśmy mianem filmu o motoryzacji i samochodach dawno minęły, ale chciałem tylko przypomnieć. Co się zmieniło od poprzedniej części? Nie ma Don’a i jest jeszcze więcej akcji. Hobbs wraca w rodzinne strony, a Shaw okazuje się wcale nie taki zły. Z szacunku do dawnych części obejrzałem, co nie zmienia faktu, że jeśli mówimy o filmach akcji to całkiem dobrze się go ogląda.

Underdog

Underdog - polski film akcji 2019 roku
Premiera: 2019
Gatunek: Sportowy, Dramat, Akcja
Czas trwania: 1 godz 56 min
Produkcja: Polska
Reżyseria: Maciej Kawulski
Scenariusz: Mariusz Kuczewski
Ocena Filmweb: 6,6


Zwiastun


Polskiego akcentu w tym zestawieniu nie może zabraknąć

Pan Kawulski, może się na mnie obrazić, ale tylko ze względu na to, że jest to Polski akcent w całym tym rankingu postanowiłem go umieścić. Nie jest to majstersztyk, do którego będziemy wracać, ale jak na debiut film jest do obejrzenia. Opowiada o zawodniku MMA, który w najważniejszej swojej walce daje tzw. „ciała” i od nowa musi wchodzić na szczyt.

Rambo – Ostatnia Krew

Rambo Ostatnia krew - klasyka filmów akcji
Premiera: 2019
Gatunek: Akcja
Czas trwania: 1 godz 29 min
Produkcja: Polska
Reżyseria: Adrian Grunberg
Scenariusz: Sylvester Stallone, Matthew Cirulnick
Ocena Filmweb: 6,2


Zwiastun


Rambo > 3000 uzbrojonych po uszy żołnierzy

Rambo opuszcza swoje przytulne ranczo w Arizonie i wyrusza do Meksyku spuścić łomot kilku rzezimieszkom, którzy porwali jego przybraną córkę. Wynik tego starcia z pewnością poznacie sami. Sam film może nie jest jakoś górnolotny, ale nie mogło zabraknąć go w artykule, którego główną tematyką są filmy akcji 2019 roku.

Godzilla 2 – Król Potworów

Godzilla 2: Król Potworów - klasyczny film akcji
Premiera: 2019
Gatunek: Akcja
Czas trwania: 2 godz 12 min
Produkcja: Japonia, USA
Reżyseria: Michael Dougherty
Scenariusz: Zach Shields, Michael Dougherty
Ocena Filmweb: 5,7


Zwiastun


Król powraca i spokój przywraca, czyli nowa Godzilla

Godzilla,a raczej Król Potworów powraca w nowej odsłonie. Śmiało możemy nazwać to kinowym serialem akcji. W tym odcinku kryptozoologiczna agencja Monarch walczy nie z jednym czy dwoma, a kilkoma potworami. Jak to filmy z tej serii mają w zwyczaju, przygotujcie się na serię nie koniecznie spójnych ze sobą wątków między, który będzie pojawiać się walka potworów. Dlaczego więc umieszczam ją w tym zestawieniu? Bo klasykę trzeba szanować i oglądać.

Świat w ogniu

Świat w ogniu - thriller i akcja
Premiera: 2019
Gatunek: Akcja, Thriller
Czas trwania: 2 godz 1 min
Produkcja: USA
Reżyseria: Ric Roman Waugh
Scenariusz: Matt Cook, Ric Roman Waugh
Ocena Filmweb: 6,4


Zwiastun


FBI, Tajne służby, Prezydent USA, czyli domena filmów akcji z Hollywood

Główny bohater zostaje oskarżony o próbę zabójstwa prezydenta. Ścigają go FBI i tajne służby, a on stara się znaleźć właściwych złoczyńców. Znając fabułę tego filmu mam wrażenie jakbym już kilka razy go oglądał, bo nie ukrywajmy scenariusz nie jest odkrywczy. Sam film warto obejrzeć dla Morgana Freemana i Gerarda Buttlera, a z racji tego, że był jednym z najpopularniejszych, postanowiłem go tutaj umieścić.

Joker

Joker - akcja, dramat, kryminał
Premiera: 2019
Gatunek: Akcja, Psychologiczny, Dramat, Kryminał
Czas trwania: 2 godz 2 min
Produkcja: Kanada, USA
Reżyseria: Todd Phillips
Scenariusz: Todd Phillips, Scott Silver
Ocena Filmweb: 8,4


Zwiastun


Czy, aby na pewno jest to film akcji 2019 roku? Nie jestem pewien, ale jest dobry.

Filmy akcji to rodzaj filmów, które mają dostarczać emocji widzom chociażby poprzez budowanie napięcia chociażby licznymi dynamicznymi scenami. W pewnym sensie możemy naciągnąć regułę, ale to tylko dlatego, że chciałem polecić Wam ten film. Zrobił na mnie przeogromne wrażenie. Znajdziecie w nim elementy psychologiczne, dramatyczne, a nawet kryminału. Jest to historia najczarniejszego charakteru z Gotham City, którą w tym wydaniu powinien obejrzeć każdy.