Filmowa Góra 2006

Miło nam poinformować, iż 05 lipca wystartował II Letni Festiwal “Kino Niezależne Filmowa Góra 2006”!
Jest nam niezmiernie miło zaprosić Was na lipcowe i sierpniowe wieczory filmowe pod gwiazdami, które przygotowaliśmy dla Was na letniej scenie na deptaku przy Zielonogórskim Ratuszu. Tak jak w ubiegłym roku na scenach konkursowych staną w szrankach młodzi Twórcy Filmowi by walczyć o nagrody Małych Pagórków oraz II Filmowego Pagórka 2006. W tym roku zgodnie z założeniami zwiększamy ilość scen konkursowych Festiwalu.
W sierpniu będą odbywać się konkursowe projekcje na dwóch scenach Lubuskiego Trójmiasta: w Sulechowie w Piwnicy Artystycznej LOCH ŻAKÓW i Nowej Soli w Miejskim Domu Kultury. W ramach pokazów pozakonkursowych odbędą się specjalne pokazy: na Letniej Scenie Galerii Studio w Tarnowie na przepięknej ulicy Żydowskiej, w październiku w Berlińskim Klubie Polskich Nieudaczników (miejsca te w roku przyszłym staną się ze scenami festiwalowymi III Letniego Festiwalu „“Kino Niezależne FILMOWA GÓRA 2007”.

Na wszystkie imprezy wstęp jest bezpłatny, całość programu realizowana będzie tak jak w roku ubiegłym w ramach II Letniej Sceny Artystycznej Kombinatu Kultury oraz Klubu 4 Róże dla Lucienne. Jest On organizowany przy współpracy z Grzegorzem Lipcem i formacją SKY PIASTOWSKIE. Jest niezależną sceną młodych finansowaną ze środków własnych, sponsorów i dzięki pracy całego sztabu formacji kulturalnych i wolontariuszy

Przygotowaliśmy pokazy filmów zrealizowanych poza systemem komercyjnym, a więc tych, które omijając pogoń za materialnym zyskiem, powstają z pasji i wewnętrznej potrzeby opowiedzenia światu czegoś naprawdę istotnego i nie traktują widza jak „konsumenta popcornu” serwując mu papkę skompilowaną z kasy, efektów specjalnych i braku szacunku dla jego wyobraźni.

Mamy nadzieję, że Ci, którzy przybędą na deptak śledzić artystyczne rozgrywki na letniej scenie, poczują tę samą radość, jaką nam, autorom przedsięwzięcia, przyniosła twórcza praca nad przygotowaniem tego projektu. Zapewniamy, że dla wszystkich miłośników muzyki, poezji i filmu będą to niezapomniane letnie wieczory, a dla miasta jedno w ważniejszych wydarzeń stanowiących o bogactwie kulturalnym naszego regionu.